Чемпіон чемпіонів – успіх співпраці НПУ імені М.П. Драгоманова та Всеукраїнської спілки шкіл ментальної арифметики

indigo-dubaiПісля проведення Всеукраїнської олімпіади з ментальної арифметики на чолі із засновницею Мариною Мужановською та представниками НПУ імені М.П. Драгоманова у місті Києві, переможці відправились показати всі свої вміння на Міжнародну олімпіаду в Дубаї.

Вже вкотре українські школярі показують високі результати не тільки на обласному, Всеукраїнському рівнях, а й на Міжнародному! 23-24 червня в Дубаї (ОАЕ) відбулася Міжнародна Олімпіада WAMAS з ментальної арифметики (японська методика усної лічби), яка об'єднала 371-го учня. Вони представляли 23 школи з 12-ти країн світу.

Абсолютну перемогу на Олімпіаді і звання «Чемпіон чемпіонів» завоював 11-річний Владислав Безгінов з Кривого Рогу. Для збірної України це був дебютний виступ на міжнародній арені.

2 інших представники збірної України, Олександр Сарна з Мукачева та Данило Бесараб з Кривого Рогу також виступили в Дубаї гідно і зайняли призові місця.

Під час змагальної частини Олімпіади учасники вирішували приклади на спеціальних рахівницях Абакус, а також вирази за допомогою усної «ментальної лічби». Загалом Владислав вирішив 79 виразів за 8 хвилин і заробив 140,8 балів з 160 можливих.

Ментальна арифметика - методика усної лічби, яка використовує в навчанні спеціальні рахівниці Абакус. Поступово діти тренуються обходитися без них, збільшуючи складність усних обчислень.

У серпні 2017 року в Україні ментальна арифметика одержала схвалення Інституту модернізації та інновації змісту освіти при Міністерстві освіти. А в січні 2018 го на базі Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова почалася унікальна, для Східної Європи, програма – вперше вчителі та викладачі підвищують кваліфікацію під час вивчення дисципліни «Ментальна арифметика» на базі Навчально-наукового інституту неперервної освіти Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова.

indigo-rahivnytsya

cair.jpg